Help, mijn bak lijkt scheef te staan/sluit niet goed/er is een kier ontstaan, wat nu?

Soms hebben mensen met een Philips Airfryer last van slecht sluitende bakken, of een scheef staande bak. Zie de foto’s hieronder. Zie foto’s hieronder.

scheef bak3 scheef bak1 scheef bak

Herken je dit? Lees dan maar gauw verder.

Hoe komt het dat de bak ineens scheef is gaan trekken/aan de zijkant ineens een kier is ontstaan?

De omhulsel van het apparaat en ook waar de onderbak van de Airfryer in hangt is van kunststof gemaakt. Door de warmte kan deze enigszins iets scheef gaan trekken aan een zijde. Wat we door vele gesprekken met onze leden van onze facebookgroep:   Philips Airfryer bak avonturen hebben ervaren is dat het lijkt dat er een verband bestaat tussen het apparaat open laten afkoelen en een bak die daardoor na enige tijd scheef trekt.

Allereerst is er een onderscheid tussen dat je een Airfryer en de bak stond bij aanvang al scheef en de bak is in de loop van de tijd scheef gaan staan.

Je hebt het apparaat zojuist gekocht, je pakt de Airfryer uit en je ziet dat hij niet helemaal goed sluit?

Heb je een Airfryer gekocht en je ontdekt dat deze niet helemaal sluit of scheef staat? Dan is ons advies niet accepteren, ga meteen terug naar de winkel en ruil hem om voor een exemplaar die wel goed sluit.

Je bak is na een tijd na vele malen gebruik ineens scheef gaan staan/er is een kier ontstaan in je Airfryer?

Als je hier last van hebt doe dan het volgende.:

Verwarm de Aifryer op 200 graden. Zodra deze piept maakt hem uit. Schuif de lade helemaal naar achter en en schuif hem dan weer dicht en laat hem dicht afkoelen.

Herhaal dit nog twee keer dus doe dit drie keer achter elkaar. De bak zal dan vanzelf weer recht trekken.

Wat we hebben ervaren is dat 80% van de mensen die hier van last hadden hiermee zijn geholpen.

Wat kun je doen ter voorkoming van een scheve bak van je Airfryer/ontstane kier?

In tegenstelling tot wat in de gebruiksaanwijzing staat na gebruik van de Airfryer de Airfryer dicht laten afkoelen. Dit hebben we van de ervaringen van onze Airfryer gebruikers in onze groep ervaren. De kans op een scheve bak wordt zo in ieder geval kleiner en ook de kans op een rafelende bovenrand verklein je door altijd de bak tot achter open te maken of dicht te laten.

Wat moet je doen als desondanks bovenstaande tips de bak niet recht staat/de kier niet is verdwenen?

Trekt je bak ondanks bovenstaande tips niet recht? Voel dan met je hand of er door de ontstane kier warme lucht ontsnapt. Dit is niet goed, het handvat kan onnodig warm worden en daar heb je last van als je producten uit de Airfryer wilt halen.  Is dit het geval, neem dan hierover contact op met  Philips. Bij twijfel kun je natuurlijk altijd contact opnemen.